תחומי פעילות

* משרדנו מתמחה בהערכות שווי וחוות דעת שמאיות של נכסים וקרקעות למגוון מטרות ביניהן:
למגורים, מסחר ותעשייה, משרדים, בטחונות, אשראי, כינוס נכסים,שווי שוק לצורך קניה ומכירה, דמי שכירות ראויים, פיצויים בגין הפקעה, דיירות מוגנת,פירוק ושיתוף במקרקעין.
בעת מכירה קניה או השכרה של זכויות במקרקעין מתבקשת הערכה לשווי או לדמי שכירות ראויים מאת שמאי מקרקעין. רבים האנשים הנדרשים בפתאומיות לבצע עסקת מקרקעין ללא כל הכנה מראש, כגון: יורשים של דירה הזקוקים למזומנים ורוצים למכור אותה, בעלי עסק שהתברר להם כי כדאי להם למכור / לשכור / לרכוש את המקרקעין המשמשים לעסקם, בהתאם לשינוי במגמות השוק ובנזילות של העסק,
בעסקאות מקרקעין כרוכים כספים וסיכונים רבים, לכן יש לבדוק היטב את כל מרכיבי העסקה הכוללים קודם כל ידע במחירי השוק לסוג הנכסים.
 
* השגות על חיובים בגין מיסויי מקרקעין, דוגמת שומות נגדיות על היטלי השבחה מס שבח, ומנהל מקרקעי 
   ישראל
כאשר מקבלים דרישת תשלום מהוועדה המקומית בעירייה ממינהל מקרקעי ישראל, או משלטונות מס שבח, ניתן להגיש באמצעות שמאי מקרקעין "שומה אחרת" וכך לערער על הסכומים לחיוב.
פעמים רבות מתגלות טעויות ולאחר הגשת הערר מתקבלות הפחתות של עד עשרות אחוזים מהסכום לחיוב.
 
* תביעות ירידת ערך מקרקעין בהתאם לסעיף 197 לחוק התכנון והבנייה
דיירים המבחינים בליקויים בדירתם עשויים לגלות כי חלק מהליקויים לא ניתנים לתיקון. שמאי מקרקעין יעריך עבורם את ירידת הערך ולפי חוות דעתו יוכלו לתבוע פיצויים הולמים.
שמאי מקרקעין הם אלו שיעריכו את הסכום הראוי לפיצויים עבור הפקעות ועבור אישור תכניות בניה הפוגעות בשווי המקרקעין בתחומן ובסמוך להן.
 
* בדיקת /דוחות כדאיות כלכלית
קנייה, מכירה או השכרה של נכס  הינה התלבטות תמידית. ביצוע של בדיקות כדאיות כלכלית לכל אחד מהאפיקים יאפשר החלטה אופטימלית כלכלית ופיננסית נכונה.
בדיקת כדאיות כלכלית הינו תחום מורכב הדורש מיומנות גבוהה, איסוף נתונים וניתוחם באופן מדויק וותק וניסיון בשוק הנדל"ן ושליטה במגוון היבטים שונים לבחינת הנכס.
בדיקת כדאיות לנכסים מתבצעת על ידי שמאי מקרקעין מוסמך ורצוי שיהיה בעל ניסיון בתחום. את תוצאות הבדיקות מסכם שמאי מקרקעין על גבי דו"ח שומה.
דו"ח זה מהווה מסמך תקף בבית משפט ועל כן יש להקפיד שמילויו יתבצע באופן מסודר ומקצועי, ושבעל הנכס יקבל הסבר מפורט לגבי האמור בו. בנוסף, ממסמך זה נגזרת לאחר מכן הערכת שוויו של הנכס.
 
* בדיקות עסקיות טרום רכישה/מכירה.
פעמים רבות דוח שמאי מקרקעין יכול לשמש כקלף מיקוח בעת ביצוע עסקה.
דוח שמאי המקרקעין יעניק לכם את הנתונים האמיתיים על הנכס, ולא רק את מראה הדירה ומיקומה כפי שניתן לראות על פני השטח. לפעמים מתגלים ליקויים, או חסרים רשיונות ובעיות אחרות אשר יכולות להפחית מהמחיר הסופי אותו תשלמו/תמכרו את הדירה.
כאשר מדובר בעסקאות נדל"ן, שרובנו מבצעים פעם אחת בחיים מומלץ לא לחסוך בהיבטים החשובים באמת. בדיוק כשם שאנחנו לוקחים מכונית יד שנייה לבדיקה במוסך לפני שאנורוכשים אותה, כך מומלץ שאת הדירה שאנו עומדים לרכוש/למכור יבדוק שמאי מקרקעין.
 
במידה ואנו עומדים למכור/לקנות דירה לעיתים נדמה לנו כי מאחר ומדובר בדירה ישנה, מחירה יהיה בהתאם. אך לא תמיד הדברים כך. לפעמים אנו לא מודעים לזכויות בנייה נוספות שיש לנכס, לתוכניות עתידיות ולשווי קרקע שעלתה.
תפקידו של שמאי המקרקעין הוא לערוך בדיקה מעמיקה לנכס על כל היבטיו ומכאן לגזור את שווי האמיתי ואת המחיר אותו אנו דורשים בעבור הנכס.
הדינמיקה בשוק משתנה מיום ליום וחבל יהיה לגלות כי מכרתם/קניתם את הדירה שלכם במחיר הפחות משוויה האמיתי.
השמאי יעניק לכם בדיקה מקיפה ויסודית לגבי שווי הנכס בטרם אתם באים לבצע קנייה או מכירה, וזאת על מנת לוודא כי המחיר אותו אתם עומדים לשלם או לקבל יהיה המחיר הנכון והריאלי עבור הנכס המדובר.
 
* הערכות שווי ליזמים וחברות
 לצורך העמדת נכס כבטוחה לאשראי, או הכללתו בדו"חות החברה עפ"י תקינת IFRS